Moc bliskości

Grupa zabawowo-rozwojowa wspierająca relację, więź i rozwój dla dzieci w wieku:

4-12 miesięcy

Moc Bliskości to kameralna grupa dla mam z dziećmi do 12 miesiąca życia wspierająca waszą relację, więź i rozwój, a także zaproszenie do zbudowania swojej własnej wioski wsparcia w macierzyństwie i przestrzeń dla pierwszych spotkań i wspólnych zabaw z innymi maluchami.

 

Zapraszamy na cykl 6 spotkań dla mam z niemowlętami (od około 3-4 miesiaca życia), podczas których podzielicie się swoim doświadczeniem, złapiecie tak potrzebny w rodzicielstwie oddech, ale również poznacie konkretne narzędzia i sposoby wspierające relację i więź z dzieckiem, a także wpływające na rozwój – was, jako rodziców i waszych dzieci.

 

Moc Bliskości to spotkania, które wzmocnią wasze kompetencje rodzicielskie i sprawią, że codzienność rodzica małego dziecka będzie łatwiejsza i łagodniejsza. To również czas dla waszych dzieci, które będą miały szansę eksplorować, poczuć co to znaczy sprawczość, zaspokoić potrzebę poznawania świata, bawić się w obecności innych dzieci w podobnym wieku.

 

Moc Bliskości to autorski program wspierający rodziców najmłodszych dzieci. Podczas zajęć zapraszamy was do różnych aktywności, ćwiczeń i zabaw, które z powodzeniem możecie wykonywać z dzieckiem w domu. Spotkania są podzielone na kilka bloków, angażujących różnorodne tematy: więź, bliskość, dotyk, rozwój, relacja, zabawa, ciało, emocje. 

Korzystamy między innymi z wiedzy i doświadczenia w takich obszarach, jak:

 • teoria więzi
 • filozofia Rodzicielstwa Bliskości
 • Porozumienie bez Przemocy
 • koncepcja Self-Reg
 • pedagogika Jespera Juula
 • mindfullness
 • ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne
 • arteterapia
 • sensoryka
 • masaż dziecięcy (w tym masaż Shantala)
 • grupy wsparcia
 • zabawy wspierające rozwój dziecka

Informacje organizacyjne

Grupa jest kameralna i liczy maksymalnie 7 par (mama i dziecko). Spotkania odbywają się co tydzień, w piątki o 12:00 i trwają godzinę. Na zajęcia ubieramy siebie i dziecko wygodnie i komfortowo.

Grupa startuje po feriach 17 marca, ale jeśli do tego czasu nie zbierze się minimalna liczba chętnych to rozpoczęcie spotkań może się opóźnić 2-3 tygodnie.

Cena zajęć

Cykl 6 spotkań
330 zł.

O nas

Obie jesteśmy trenerkami grup wsparcia dla mam niemowląt Urodziłam Życie Fundacji Sto Pociech, a także absolwentkami seminarium Laboratorium Psychoedukacji Psychologiczna pomoc okołoporodowa Justyny Dąbrowskiej. Mamy doświadczenie w prowadzeniu grup wsparcia i kręgów kobiet, superwizujemy naszą pracę w Fundacji Sto Pociech.

Julita Księżycka

jestem certyfikowaną doulą ze Stowarzyszenia Doula Polska, edukatorką okołoporodową, instruktorką aktywnej szkoły rodzenia, doradczynią noszenia dzieci w chustach, instruktorką masażu Shantala i trenerką grup wsparcia dla mam niemowląt. Od lat wspieram kobiety i pary w okresie okołoporodowym. W swojej pracy stawiam na wzmacnianie rodziców w ich własnych kompetencjach. Prywatnie jestem mamą trójki nastolatków.

Asja Michnicka

jestem pedagożką, trenerką, edukatorką, animatorką kultury i działań twórczych. Promotorką Rodzicielstwa bliskości. Od ponad 10 lat towarzyszę dzieciom, a od 4 lat także rodzicom, w codziennych wyzwaniach. Jestem absolwentką szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów Agnieszki Stein i Gosi Stańczyk. W swojej pracy czerpię między innymi z pedagogiki Jespera Juula, Porozumienia bez Przemocy, a także arteterapii i dramy. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców.

Zarezerwuj miejsce w cyklu zajęć

Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić miejsce w grupie.

  Mama

  Dziecko

  Wysłanie formularza jest równoznaczne z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych opisanych w zasadach przetwarzania danych osobowych w celu organizacji zajęć grupowych oraz zapoznaniem się z regulaminem opłat