Mali Muzykanci
i Musical Families

Kameralne zajęcia muzyczne
z Panią Rytmiką dla dzieci w wieku:

0 - 4 lat

Jesteśmy grupą psychologów i pedagogów, która chce “kłaść się na macie razem z Rodzicem” uczestnicząc w rozwoju maluszka. Prowadząca zajęcia muzyczne, również jest Mamą maluchów i ma wykształcenie w kierunku neurorozwojowym. Prowadzi zajęcia uważnie patrząc na potrzeby maluchów i ich wrażliwość na bodźce. Może łagodnie podpowiedzieć jak Wasze dzieci mogą się rozwijać w domu lub kiedy potrzebne jest wsparcie specjalisty. Chcemy wspomagać Was dobrymi radami już od maleńkości i tworzyć przestrzeń, gdzie możecie się dowiedzieć więcej w temacie budowania relacji i zdrowia psychicznego Waszego maluszka.

Mali Muzykanci

0 - 2 lat

ŚRODY, GODZ. 12:00

Mali Muzykanci to autorski program zajęć muzycznych dla niemowląt i małych dzieci.


To zajęcia, podczas których dziecko rozwija się i muzycznie i ruchowo.

To złoty czas rozwoju muzycznego dziecka. Dziecko jest w okresie sensytywnym na muzykę, dzięki czemu bez żadnego wysiłku rozwija potencjał muzyczny, który w nim tkwi.


Każde spotkanie to radość muzykowania i odkrywania świata dźwięków. Poprzez rytmiczanki, “klaskanki” (piosenki z użyciem body percussion), piosenki dziecięce, a także taniec i improwizacje na instrumentach otaczasz dziecko bogatym środowiskiem muzycznym. Ostatnie minuty zajęć poświęcam zwykle na swobodną zabawę i wyciszenie.

Zajęcia dostosowane są do możliwości dzieci i za nimi podążają. Uważnie obserwuję moje Maluchy i odpowiadam na ich potrzeby.Często śmieję się, że zajęcia są „dla rodzica”, a dziecko otacza się wartościowym, muzycznym środowiskiem. I tak jest. Na moich zajęciach także dorośli świetnie się bawią, a muzyczne pomysły wykorzystują w domu.


Mali Muzykanci nie są obwarowani jedną, słuszną metodą pracy. Stawiam na różnorodność. Korzystam z metody E.E. Gordona oraz C. Orffa ale także inspiruję się metodyką Pomelody. Na moich zajęciach metoda pracy jest dla dzieci, a nie dzieci dla metody.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim, ale wykorzystywane są zarówno polskie jak i angielskie piosenki.

Musical Families

0 - 4 lat

ŚRODY, GODZ. 11:00

Zajęcia dla całej rodziny prowadzone w duchu Pomelody. Dawno tego nie było w Warszawie!

 

Na tych zajęciach chcemy po prostu cieszyć się ze wspólnego muzykowania! Tworzymy możliwość, aby dziecko zapatrzone w rodzica mogło z radością pójść w jego ślady i dzięki temu wszechstronnie się rozwijało! Rodzice dostają wiele pomysłów, dzięki którym zajęcia mogą kontynuować w domu.

 

To swobodne, rodzinne zajęcia w bezpiecznej i znanej grupie. Piosenki śpiewane są po angielsku. Potrzeba więc czasu, by je poznać i móc z nich swobodnie korzystać.

Informacje organizacyjne

W naszym miejscu stawiamy na jakość i bezpieczną, rodzinną atmosferę, dlatego też na zajęciach może być maksymalnie do sześciorga dzieci.

Mali Muzykanci

Spotkania trwają 30 minut.

Odbywają się co tydzień w środy o godzinie 12:00.

 

 

Musical Families

Spotkania trwają 40 minut. Odbywają się co tydzień w środy o godzinie 11:00.

Zapisz się z dzieckiem na zajęcia muzyczne

Karnety na zajęcia można nabyć na miejscu w recepcji po zajęciach.

Loading...

Prowadzenie

Joanna Jęczmionka

zwana Panią Rytmiką, muzykolog i kulturoznawca

Muzykowanie towarzyszy mi od najmłodszych lat w domu, poprzez szkołę muzyczną, grę na skrzypcach, gitarze i pianinie, aż do teraz.

 

Z zamiłowania jestem nauczycielem umuzykalniania dzieci i niemowląt. Praca z najmłodszymi to moja pasja, a jej smak odkryłam zostając Mamą.

 

Świat dziecka ciągle mnie zaskakuje. Uwielbiam połączenia muzyki i ruchu, dlatego nieustannie staram się rozwijać. Zarówno jako mama (rozczytując się w literaturze dziecięcej, rodzicielskiej, fizjoterapeutycznej, poznając nowe piosenki dla dzieci), jak i nauczyciel – korzystając z wartościowych kursów. Ukończyłam kurs Ruchu Rozwijającego 1 stopnia, Kursy pielęgnacji neurorozwojowej 1 i 2 stopnia oraz liczne kursy umuzykalniające dla nauczycieli (m.in. metodą Orffa, Batti-Strauss).

Opłaty

Jesienno-zimowa promocja*

Wejście jednorazowe
50 zł.
Karnet na 4 wejścia
160 zł.
A gdy Cię nie ma - dostajesz materiał online!

Standardowe

Wejście jednorazowe
60 zł.
Karnet na 4 wejścia
190 zł.
A gdy Cię nie ma - dostajesz materiał online!

*Jesienno-zimowa promocja dotyczy okresu od 1 października 2022 r. do 21 marca 2023 r. Jest to okres, w którym możliwe będzie wykupienie wejścia lub karnetu.

Więcej informacji o sposobie płatności i o płatnościach znajdziesz w regulaminie opłat.