Jesteśmy grupą specjalistów psychologów i pedagogów, którzy pragną stworzyć przestrzeń dla Ciebie, Twojego dziecka i Twojej rodziny.

Łukasz Gutowski


Naukowo specjalizuję się w psychologii społecznej, szczególnie w psychologii grupy. Interesuje mnie psychologia twórczości, różnice międzypokoleniowe. Chcę odkryć kim jest dobry przywódca i lider. Jestem absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS, wychowawcą kolonijnym. Posiadam certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych i Trenera Treningu Zastępowania Agresji.


Pracuję jako trener TUS i TZA, prowadzę szkolenia. Pracuję z grupami oraz z osobami indywidualnymi wspierając je w kompetencjach społecznych, pracy nad emocjami pracuję z dziećmi, rodzicami, całymi rodzinami. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej i pogłębiam wiedzę jak pracować w prowadzeniu terapii rodzinnej, indywidualnej, grupowej uwzględniając perspektywę systemową.


Nieustannie odkrywam wpływ emocji, zachowania osoby na otoczenie w którym się znajduje i też co bardzo ważne wpływ otoczenia na osobę, na jej myśli, emocje i zachowanie. Pomagam zrozumieć jak osoba może wpływać na otoczenie i jak ono może wpływać na nią.

Ania Rogalska

 

W pracy z dziećmi, młodzieżą oraz z ich rodzicami, opiekunami, staram się spojrzeć, wczuć, zrozumieć, w ich uczucia, myśli, potrzeby, motywacje. Wspólnie szukamy sposobów, umiejętności, potrzebnych do tego, aby to co jest trudne zmieniać, a to, co jest zasobem wzmacniać i rozwijać.

 

Nieustannie zachwyca mnie zmiana, która dokonuje się w drugim człowieku, która sprawia, że jakość życia staje się jest lepsza, że człowiek jest szczęśliwszy, że zaczyna odkrywać siebie jako silną, wartościową osobę. Jestem wdzięczna, że mogę towarzyszyć temu procesowi.

 

Jako psycholog mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami (od 2005 r.) Poznawałam młodych ludzi prowadząc jako koordynator Szkolny Klub Wolontariusza. Wspierając młodzież w odkrywaniu tego: że tak naprawdę sami zyskujemy więcej, ubogacamy się, pomagając drugiemu człowiekowi.

 

Przez szereg lat współtworzyłam i uczestniczyłam w obozach profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. W trakcie tych obozów, młodzi ludzie mogli odkrywać własne zasoby, rozwijać je i czerpać radość poznając siebie takimi jakimi są.

 

Moje działania często były wolontarystyczne, tak jak kilkuletnia praca w Projekcie Szlachetna Paczka, gdzie moje kompetencje, jako specjalisty były nieocenione w wspieraniu rodzin, dla których trudności były codziennością. Pracowałam tam również jako trener, szkoląc wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

 

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikację i rozwijam się, chcę lepiej i skuteczniej pomagać. Już od ponad 20 lat jestem psychologiem ze specjalnością – psycholog kliniczny – UKSW. Ukończyłam również studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS – Psychologia Pozytywna w edukacji i wychowaniu – wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży. Jestem terapeutą integracji sensorycznej. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych CTPB – terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży. Prywatnie jestem żoną oraz mamą trójki już dorosłych dzieci. Moją pasją są długie piesze wędrówki, najchętniej górskimi szlakami. Bardzo lubię wszelkie aktywności, które stawiają przede mną nowe wyzwania do własnego rozwoju.

Magda Kluczyńska (Mada)

 

Moje doświadczenie w pracy z dziećmi sięga już prawie 10 lat. Pracowałam z dziećmi i młodzieżą w każdej grupie wiekowej. Sprawowałam opiekę nad pojedynczymi dziećmi jako opiekunka oraz nad grupami dzieci jako animatorka.

 

W mojej pracy stawiam na rozpoznawanie potrzeb moich podopiecznych i wychodzenie im naprzeciw, wspieranie w odkrywaniu świata oraz aktywne spędzanie czasu. Chcę, żeby dzieci, spędzając ze mną czas miały możliwość rozwoju zgodnie ze swoimi potrzebami, mogły odkrywać świat i czerpać z tego radość. Myślę, że właśnie to dzieci będą mogły otrzymać w Krokusie.

 

Moje doświadczenie wsparte jest zagadnieniami teoretycznymi zgłębionymi podczas studiów pedagogicznych. Ukończyłam studia na specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. W trakcie studiów zdobywałam doświadczenie również podczas praktyk w takich miejscach jak: Tęczowe Przedszkole Gminy Konstancin-Jeziorna, Szkoła Integracyjna nr 5 w Konstancinie-Jeziornie, Szkoła Podstawowa NoBell Montessori oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 4 w Warszawie.

 

Jestem wolontariuszką w Klubiku Terapeutycznym prowadzonym w Fundacji Sto Pociech przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, gdzie coraz bardziej uczę się pracować z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, szczególnie z problemami emocjonalnymi.

 

Jestem również certyfikowanym terapeutą ręki, dlatego chcę w Krokusie prowadzić zajęcia, które dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi ułatwią funkcjonowanie podczas codziennych czynności.

 

Jestem kierownikiem i wychowawcą kolonijnym. W mojej pracy uwielbiam to, że mogę zauważać rozwój moich podopiecznych oraz to, że mogę pomagać, szczególnie tym małym ludziom, w odkrywaniu bogactwa świata i poznawania jego mechanizmów. Praca z dziećmi daje mi wiele radości, ponieważ każdego dnia muszę stawiać czoła nowym wyzwaniom. Nie ma w niej miejsca na nudę.

Kasia Kowalczyk

 

Od ponad 30 lat pracuję z dziećmi jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Nauczanie jest moją pracą, ale przede wszystkim zamiłowaniem. Już jako mała dziewczynka najchętniej bawiłam się w szkołę i organizowałam lekcje dla lalek i misiów a potem dzieci z sąsiedztwa.

 

Moja praca z dziećmi nie ogranicza się tylko do wykonywania zawodu. Dwa razy w roku, od 13 lat, jestem wolontariuszką na obozach profilaktycznych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

 

Najważniejsze co staram się przekazywać moim podopiecznym to wiara we własne możliwości, przekonanie że jeśli czegoś naprawdę chcemy to możemy to osiągnąć, czasami potrzeba tylko większej pracy i pomocy, że każdy ma swoje “coś”co należy znaleźć i rozwijać. I w tym odnajdowaniu i rozwijaniu staram się im pomagać.

 

Wielokrotnie byłam świadkiem niezwykłych przemian, które w moich uczniach zachodziły mimo, że początki były bardzo trudne. Uważam, że każdy jest w stanie pokonywać swoje ograniczenia i trudności jeśli chce i otrzyma odpowiednią pomoc. Dlatego moje zaangażowanie w dzieło “Krokusa” miejsca, które ma pomagać, wspierać, dawać radość. Aby każdy mógł rozkwitać.

Ela Ambrozik

 

Przede wszystkim jestem żoną i mamą. Żoną Marcina, mamą Oli, Franka,
Basi , Helenki, Ignasia i Józka.
Z wykształcenia jestem pedagogiem i logopedą. Posiadam certyfikat
terapeuty Si oraz kurs trenerski “Urodziłam życie”.

 

Szczególnie bliski jest mi świat młodych mam. Ich radości, troski,
radzenie sobie z codziennością.
W Krokusie chcę prowadzić grupy wsparcia dla mam oraz warsztaty
edukacyjne.

Asia Gutowska

 

Moje dziesięcioletnie doświadczenie pracy w małych firmach i korporacjach, gdzie projektowałam strony internetowe, doświadczenie w kodowaniu stron internetowych i specjalizacja z public relations pozwala mi komunikować się z Wami i docierać z propozycją pomocy tam, gdzie tego potrzebujecie. To bardzo cenna motywacja i wdzięczna jestem, że mogę to, co umiem wykorzystywać w tak dobrym celu jakim jest tworzenie przestrzeni rozwoju dla dzieci i rodziców.

 

Sama również jestem mamą i tym bardziej jest to dla mnie radość być częścią Krokusa. Tworząc taką przestrzeń dowiaduję się więcej i mogę stawać się lepszą mamą i żoną. Z wykształcenia jestem socjologiem ze specjalizacją public relations, natomiast zawodowo zajmuję się projektowaniem stron internetowych jako User Experience Designer. Na ten moment chcę łączyć pracę w banku z pomocą w tym przedsięwzięciu i patrzeć jak można pomagać w rozwoju najmłodszym.