Chcemy od najmłodszych lat towarzyszyć dziecku oraz Tobie Mamo i Tato w tworzeniu Twoich własnych zasobów do rośnięcia w bliskości w rodzinie. Jesteśmy grupą specjalistów psychologów i pedagogów, którzy chcą Was wspierać w budowaniu głębokiej i szczęśliwej relacji z Waszymi dziećmi.

Łukasz Gutowski

Psycholog społeczny, Terapeuta systemowy, Trener TUS, TZA
 

 

Jestem psychologiem i terapeutą, który kocha pracę z ludźmi, a szczególnie pasjonuje się regulacją emocji i budowaniem zdrowych relacji. Moje studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS dały mi solidny fundament wiedzy i umiejętności w dziedzinie psychologii.

 

Jestem absolwentem kursu podstawowego psychoterapii w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (WTTS) i obecnie kontynuuję moje szkolenie na zaawansowanym poziomie. Terapia systemowa to moja prawdziwa pasja, a najważniejsze w mojej pracy są ludzie i ich relacje.

W mojej terapeutycznej praktyce, niezależnie od wieku klienta, staram się wykorzystać różnorodne podejścia. Czerpię inspirację z teorii poliwagalnej autorstwa Sevena Porgesa, prac Deb Dany, Gabora Maté oraz Petera A. Levine’a. Te spojrzenia na to w jaki sposób ciało odzwierciedla przeżyte emocje, pozwalają mi lepiej zrozumieć i wesprzeć moich klientów w procesie zdrowienia i rozwoju, szczególnie tych, którzy doświadczyli traumy.

 

Jednym z moich obszarów specjalizacji jest praca z rodzinami, a teoria Bowbliego jest jednym z narzędzi, które wykorzystuję do analizy i interwencji w relacjach między członkami rodziny. Dążę do harmonii i rozwoju w tych relacjach. Dodatkowo, mam wiedzę i doświadczenie z zakresu adopcji, traumy wczesnodziecięcej i przywiązania. Jestem również tatą adopcyjnym, co sprawia, że rozumiem te wyzwania z własnego doświadczenia.

 

Jako wykładowca w Collegium Verum na kierunku psychologia, mam przyjemność dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi psychologami, inspirując ich do rozwoju w tej fascynującej dziedzinie.

 

Nieustannie podlegam superwizji, co pozwala mi na rozwijanie moich umiejętności i zapewnia najwyższy poziom wsparcia dla moich klientów. Moja praca jest moją pasją i zobowiązaniem do pomagania innym w osiągnięciu ich celów i zdrowego rozwoju psychicznego. Dla mnie to nie tylko praca – to sposób życia.

Ania Rogalska

Psycholog, psychoterapeuta CBT

 

W pracy z dziećmi, młodzieżą oraz z ich rodzicami, opiekunami, staram się spojrzeć, wczuć, zrozumieć, w ich uczucia, myśli, potrzeby, motywacje. Wspólnie szukamy sposobów, umiejętności, potrzebnych do tego, aby to co jest trudne zmieniać, a to, co jest zasobem wzmacniać i rozwijać.

 

Nieustannie zachwyca mnie zmiana, która dokonuje się w drugim człowieku, która sprawia, że jakość życia staje się jest lepsza, że człowiek jest szczęśliwszy, że zaczyna odkrywać siebie jako silną, wartościową osobę. Jestem wdzięczna, że mogę towarzyszyć temu procesowi.

 

Jako psycholog mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami (od 2005 r.) Poznawałam młodych ludzi prowadząc jako koordynator Szkolny Klub Wolontariusza. Wspierając młodzież w odkrywaniu tego: że tak naprawdę sami zyskujemy więcej, ubogacamy się, pomagając drugiemu człowiekowi.

 

Przez szereg lat współtworzyłam i uczestniczyłam w obozach profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. W trakcie tych obozów, młodzi ludzie mogli odkrywać własne zasoby, rozwijać je i czerpać radość poznając siebie takimi jakimi są.

 

Moje działania często były wolontarystyczne, tak jak kilkuletnia praca w Projekcie Szlachetna Paczka, gdzie moje kompetencje, jako specjalisty były nieocenione w wspieraniu rodzin, dla których trudności były codziennością. Pracowałam tam również jako trener, szkoląc wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

 

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikację i rozwijam się, chcę lepiej i skuteczniej pomagać. Już od ponad 20 lat jestem psychologiem ze specjalnością – psycholog kliniczny – UKSW. Ukończyłam również studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS – Psychologia Pozytywna w edukacji i wychowaniu – wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży. Jestem terapeutą integracji sensorycznej. Ukończyłam szkołę psychoterapii CTPB – terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży.

 

Prywatnie jestem żoną oraz mamą trójki już dorosłych dzieci. Moją pasją są długie piesze wędrówki, najchętniej górskimi szlakami. Bardzo lubię wszelkie aktywności, które stawiają przede mną nowe wyzwania do własnego rozwoju.

Magda Kluczyńska (Mada)

 

Moje doświadczenie w pracy z dziećmi sięga już prawie 10 lat. Pracowałam z dziećmi i młodzieżą w każdej grupie wiekowej. Sprawowałam opiekę nad pojedynczymi dziećmi jako opiekunka oraz nad grupami dzieci jako animatorka.

 

W mojej pracy stawiam na rozpoznawanie potrzeb moich podopiecznych i wychodzenie im naprzeciw, wspieranie w odkrywaniu świata oraz aktywne spędzanie czasu. Chcę, żeby dzieci, spędzając ze mną czas miały możliwość rozwoju zgodnie ze swoimi potrzebami, mogły odkrywać świat i czerpać z tego radość. Myślę, że właśnie to dzieci będą mogły otrzymać w Krokusie.

 

Moje doświadczenie wsparte jest zagadnieniami teoretycznymi zgłębionymi podczas studiów pedagogicznych. Ukończyłam studia na specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. W trakcie studiów zdobywałam doświadczenie również podczas praktyk w takich miejscach jak: Tęczowe Przedszkole Gminy Konstancin-Jeziorna, Szkoła Integracyjna nr 5 w Konstancinie-Jeziornie, Szkoła Podstawowa NoBell Montessori oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 4 w Warszawie.

 

Jestem wolontariuszką w Klubiku Terapeutycznym prowadzonym w Fundacji Sto Pociech przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, gdzie coraz bardziej uczę się pracować z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, szczególnie z problemami emocjonalnymi.

 

Jestem również certyfikowanym terapeutą ręki, dlatego chcę w Krokusie prowadzić zajęcia, które dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi ułatwią funkcjonowanie podczas codziennych czynności.

 

Jestem kierownikiem i wychowawcą kolonijnym. W mojej pracy uwielbiam to, że mogę zauważać rozwój moich podopiecznych oraz to, że mogę pomagać, szczególnie tym małym ludziom, w odkrywaniu bogactwa świata i poznawania jego mechanizmów. Praca z dziećmi daje mi wiele radości, ponieważ każdego dnia muszę stawiać czoła nowym wyzwaniom. Nie ma w niej miejsca na nudę.

Kasia Kowalczyk

pedagog

 

Od ponad 30 lat pracuję z dziećmi jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Nauczanie jest moją pracą, ale przede wszystkim zamiłowaniem. Już jako mała dziewczynka najchętniej bawiłam się w szkołę i organizowałam lekcje dla lalek i misiów a potem dzieci z sąsiedztwa.

Moja praca z dziećmi nie ogranicza się tylko do wykonywania zawodu. Dwa razy w roku, od 13 lat, jestem wolontariuszką na obozach profilaktycznych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

Najważniejsze co staram się przekazywać moim podopiecznym to wiara we własne możliwości, przekonanie że jeśli czegoś naprawdę chcemy to możemy to osiągnąć, czasami potrzeba tylko większej pracy i pomocy, że każdy ma swoje “coś”co należy znaleźć i rozwijać. I w tym odnajdowaniu i rozwijaniu staram się im pomagać.

 

Wielokrotnie byłam świadkiem niezwykłych przemian, które w moich uczniach zachodziły mimo, że początki były bardzo trudne. Uważam, że każdy jest w stanie pokonywać swoje ograniczenia i trudności jeśli chce i otrzyma odpowiednią pomoc. Dlatego moje zaangażowanie w dzieło “Krokusa” miejsca, które ma pomagać, wspierać, dawać radość. Aby każdy mógł rozkwitać.

Ela Ambrozik

pedagog

 

Przede wszystkim jestem żoną i mamą. Żoną Marcina, mamą Oli, Franka, Basi , Helenki, Ignasia i Józka.

 

Z wykształcenia jestem pedagogiem i logopedą. Posiadam certyfikat terapeuty Si oraz kurs trenerski “Urodziłam życie”. Szczególnie bliski jest mi świat młodych mam. Ich radości, troski, radzenie sobie z codziennością.

 

W Krokusie chcę prowadzić grupy wsparcia dla mam oraz warsztaty edukacyjne.

Asia Gutowska

socjolog, pomysłodawczyni i współtwórca Krokusa

 

Moje dziesięcioletnie doświadczenie pracy w małych firmach i korporacjach, gdzie projektowałam strony internetowe, doświadczenie w kodowaniu stron internetowych i specjalizacja z public relations pozwala mi komunikować się z Wami i docierać z propozycją pomocy tam, gdzie tego potrzebujecie. To bardzo cenna motywacja i wdzięczna jestem, że mogę to, co umiem wykorzystywać w tak dobrym celu jakim jest tworzenie przestrzeni rozwoju dla dzieci i rodziców.

 

Sama również jestem mamą i tym bardziej jest to dla mnie radość być częścią Krokusa. Tworząc taką przestrzeń dowiaduję się więcej i mogę stawać się lepszą mamą i żoną. Z wykształcenia jestem socjologiem ze specjalizacją public relations, natomiast zawodowo zajmuję się projektowaniem stron internetowych jako User Experience Designer. Na ten moment chcę łączyć pracę w banku z pomocą w tym przedsięwzięciu i patrzeć jak można pomagać w rozwoju najmłodszym.

Renata Kwapisz

psycholog kliniczny, trener TUS
 
Wspieram rozwój poprzez relację. Towarzyszę w odkrywaniu świata i siebie słuchając i akceptując dziecięce emocje. Stwarzam przestrzeń do tego, aby dziecko zauważyło emocje, które przeżywa, potrafiło je nazwać oraz wyrazić. Pomagam dzieciom nauczyć się takiego radzenia sobie z konfliktami, które daje satysfakcję i zarazem nie czyni krzywdy innym.

 

 

Pracowałam z dziećmi w różnym wieku. Od towarzyszenia niemowlętom w eksploracji otoczenia, poprzez kreatywne zabawy z maluchami i przedszkolakami, po wspieranie dzieci w wieku szkolnym. Opiekowałam się pojedynczymi dziećmi jako opiekunka, grupami jako animatorka oraz pełniłam rolę wychowawcy na Wioskach Bullerbyn – koloniach prowadzonych w społeczności, której nadrzędnymi wartościami są wzajemne zaufanie i szacunek.

 

 

Jestem psychologiem o specjalności klinicznej – SWPS, na co dzień pracuję w Poradni Psychologiczno-pedagogicznej. Uczestniczyłam w projekcie Czas na młodzież – w którym uzyskałam certyfikat kompetencji społecznych, ukończyłam staż Wspieranie poprzez Relacje oraz odbyłam kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej prowadzony przez CRP Wrocław.
Mam doświadczenie w prowadzeniu Treningów Umiejętności Społecznych (TUS).

Katarzyna Lisawa

Psycholog, Pedagog, Terapeuta Systemowy

 

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii UW oraz ukończyłam Wydział Pedagogiki na tej samej uczelni, a także studia podyplomowe Edukacji Początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze
Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się na Wydziale Pedagogicznym UW. Ukończyłam kurs Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.

 

W pracy terapeutycznej ważne jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeni, zbudowanie ciepłej relacji opartej na zaufaniu i szacunku. Z zaangażowaniem i pasją towarzyszę moim pacjentom w ich ważnych życiowych zmianach, kryzysach, trudnościach w relacjach z innymi, w pracy. Wspieram ich w poszukiwaniu nowych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, w lepszym poznaniu siebie, swoich zasobów aby bardziej świadomie wpływać na swoje życie. Odczuwam ogromną satysfakcję mogąc obserwować przemianę jaka dokonuje się w nich, jak odkrywają swoje
mocne strony i uczą się z tego korzystać. Prowadzę terapię indywidualną dorosłych, młodzieży oraz dzieci w nurcie systemowym. Wspieram także rodziców w zobaczeniu perspektywy dziecka, w rozumieniu skąd biorą się jego problemy i trudne zachowania oraz jakie potrzeby się za tym kryją. Swoją pracę systematycznie poddaję superwizji.

 

Prywatnie uwielbiam zdobywać górskie szczyty, tańczyć, czytać książki i żeglować z rodziną po Mazurach.