TUS’y w roku szkolnym 2020/21


Zapraszamy na TUS’y w cyklu 12 spotkań po 1,5 godziny już od września 2021 r!

Półkolonie z Treningiem Umiejętności Społecznych

 

 

1 semestr TUS w 2 tygodnie

Warszawa – Wilanów, 18 – 29 stycznia 2021 r.

Dla dzieci w wieku 6 – 13 lat

Półkolonie z Treningiem
Umiejętności Społecznych

1 semestr TUS w 2 tygodnie

 

Warszawa – Wilanów

18 – 29 sierpnia 2020 r.

Dla dzieci w wieku 6 – 13 lat

Device Frame

Czym jest TUS?

 

To zajęcia grupowe przeznaczone zarówno dla dzieci, które pragną wzmocnić swoje umiejętności w zakresie kompetencji społecznych (również z diagnozą ZA, ADHD). Pomocne też są dla osób agresywnych, nieśmiałych, takich które mają trudności z włączeniem się w grupę, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji.

Praca nad zmianą zachowań z niewłaściwych na społecznie pożądane odbywa się za pomocą ściśle zaprogramowanego i zaplanowanego sposobu. Podczas treningu ćwiczymy umiejętności deficytowe dla osób w danej grupie. Dlatego przed rozpoczęciem zajęć ważne jest rozpoznanie niepożądanych zachowań. Służy temu indywidualne spotkanie – podczas rozmowy z rodzicami/opiekunami określamy te potrzeby.

Odważne i bezpieczne dziecko - podcast o Treningu Umiejętności Społecznych dla Rodziców
Przygotowany przez naszych psychologów Podcast "Odważne i bezpieczne dziecko", jest uzupełnieniem treści naszych TUS'ów dla Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia.

Posłuchaj nas:

Półkolonie

Zapraszamy Państwa dzieci na kameralne Półkolonie TUS w ferie 2021. To dwutygodniowe, codzienne zajęcia TUS z psychologami, ćwiczenia wspomagające, gry i zabawy. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 16:30, przez dwa tygodnie, ćwiczymy umiejętności społeczne w małych grupach. O ile sytuacja na to pozwoli i za zgodą Rodzica, w świecie rzeczywistym sprawdzamy jak to działa, gramy w gry terenowe, integrujemy się, bawimy i odpoczywamy. Zapewniamy wyżywienie, a wszystko wraz z odpowiedzialnością, empatią oraz szacunkiem do Waszego dziecka.

 • Małe grupy

  Grupy będą liczyć od 5-ciu do 8 osób. Dzieci będą przydzielone do trzech grup wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-13 lat.

 • 1 semestr TUS w 2 tygodnie

  Program Półkolonii TUS będzie obejmować 1 semestr zajęć. W trakcie 2 tygodni odbędziemy 10 dwu-godzinnych spotkań TUS.

 • Wyżywienie

  Zapewnimy drugie śniadania oraz obiady. Całość realizuje firma cateringowa ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb żywieniowych dzieci.

 • Szacunek i empatia

  Na pierwszym miejscu w naszej pracy stawiamy szacunek do Twojego dziecka, podążanie za jego potrzebami oraz empatię.

 • Ćwiczenia w świecie rzeczywistym...

  ...ze wsparciem trenera TUS. O ile sytuacja na to pozwoli, będziemy ćwiczyć poznane umiejętności w realnym świecie.

 • Gry terenowe

  Podczas zajęć będziemy urozmaicać czas dzieciom również przez gry terenowe, które będą uwrażliwiać na współpracę oraz utrwalać ćwiczone umiejętności.

Metody


Zajęcia prowadzone metodami aktywnymi obejmują trening umiejętności społecznych normalnie realizowany przez cały semestr pracy. Dodatkowo wprowadzamy ćwiczenia rozwijające umiejętności społeczne, korespondujące z ćwiczonymi na zajęciach oraz ćwiczenia zdobytych umiejętności w bezpiecznych warunkach świecie rzeczywistym ze wsparciem trenera (ekspozycja in vivo) np. w sklepie czy na ulicy. Do tego wprowadzamy gry uliczne, burze mózgów, odgrywanie scenek, teatr, wspólne projekty. Wzmacniamy poczucie własnej wartości dzieci oraz ich integrację.

Wyżywienie

Dzieci będą miały zapewnione wyżywienie, które zorganizuje firma cateringowa Sześć kucharek. Obejmować ono będzie drugie śniadania oraz obiad złożony z dwóch dań. Koszt wyżywienia to 170 zł.

Czas trwania zajęć

Dwa tygodnie, 18 - 29 stycznia 2021 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30. Jeśli to konieczne jest możliwość odbierania dzieci wcześniej tj. po obiedzie.

Ilość dzieci w grupie

do 5-6 dzieci w grupach wiekowych 6 - 9 oraz 10-13 lat

Cena

1460 zł.

+ 170 zł. - wyżywienie
+ 100 zł. - Spotkanie Online z psychologiem poprzedzająca przyjęcie dziecka na TUS

Cena Półkolonii TUS

Wczesna decyzja

Cena standardowa

Późna decyzja

 • Półkolonie TUS

 • 1260zł.
 • Płatność zaliczki (400 zł.) do 15 grudnia 2020 r.

  • +  Spotkanie Online z Opiekunem (50 min)* - 100 zł.
  • +  Wyżywienie** - ok. 190 zł.
 • Półkolonie TUS

 • 1360zł.
 • Płatność zaliczki (400 zł.) do 6 stycznia 2021 r.

  • +  Spotkanie Online z Opiekunem (50 min)* - 100 zł.
  • +  Wyżywienie** - ok. 190 zł.
 • Półkolonie TUS

 • 1460zł.
 • Płatność zaliczki (400 zł.) do 15 stycznia 2021 r.

  • +  Spotkanie Online z Opiekunem (50 min)* - 100 zł.
  • +  Wyżywienie** - ok. 190 zł.

* Spotkanie Online jest obowiązkowe dla Opiekunów / Rodziców dzieci, których nasi psychologowie jeszcze nie znają.

** Opłata za wyżywienie podana jest orientacyjnie, ze względu na to, że jeszcze nie zdecydowaliśmy, którą ofertę firmy cateringowej dla dzieci wybieramy.

Ramowy plan dnia

8:30 - 9:00
Krąg na powitanie
9:00 - 9:30
Śniadanie
9:30 - 11:30
Trening Umiejętności Społecznych
11:30 - 11:40
Przerwa
11:40 - 14:00
Zajęcia wzmacniające trenowane umiejętności
14:00 - 14:30
Obiad
14:30 - 15:00
Krąg podsumowujący dzień
15:00 - 16:30
Zajęcia świetlicowe lub gry terenowe

Prowadzący


Jesteśmy psychologami i pedagogami, którzy od początku chcieli pracować z dziećmi i młodzieżą, docierając do nich z ciepłem i humorem. Widzimy jak dzieci działają w grupie i potrafimy podjąć działania, które sprawiają, że potrafią sobie poradzić w przeróżnych sytuacjach społecznych. Dostrzegamy jak nierzadko zdolni młodzi ludzie chcą, ale nie potrafią do końca sprawić, aby inni ich zaakceptowali. Chcemy więc uzbroić ich w narzędzia, które pozwolą na sprawne funkcjonowanie wśród rówieśników, a w przyszłości w rodzinie, pracy lub społeczności lokalnej.

kasia

Katarzyna Kowalczyk

Pedagog
mada

Magdalena Kluczyńska

Pedagog
lukasz

Łukasz Gutowski

Psycholog społeczny, certyfikowany trener TUS
ania

Anna Rogalska

Psycholog dziecięcy
Nieustannie podnosimy swoje kompetencji uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach psychologicznych, dzięki czemu możemy do naszej pracy wnosić nowe pomocne dla rozwoju dzieci rzeczy a łącząc dwie specjalizacje psychologii: kliniczną – indywidualne spojrzenie na człowieka i społeczną – spojrzenie na człowieka przez pryzmat grupy czy społeczeństwa, podczas warsztatów mamy możliwość spojrzeć w sposób całościowy na rozwój i problemy Waszych dzieci aby w sposób jak najbardziej kompleksowy pomóc im poradzić sobie z problemami i umożliwić im jak najpełniejszy rozwój kompetencji społecznych.
Więcej o nas…

Jak zgłosić dziecko?

 • 1

  Zarezerwuj miejsce

  Podaj nam dane swoje i dziecka w formularzu poniżej. Nasz psycholog oddzwoni do Ciebie w ciągu tygodnia, aby krótko porozmawiać o potrzebach dziecka w zakresie TUS'ów (2-10 minut). Aby uzyskać więcej informacji organizacyjnych, skontaktuj się z nami za pomocą telefonu 730 105 855 lub e-maila krokus.waw@gmail.com.

  Ilość miejsc na Półkoloniach jest ograniczona

 • 2

  Wpłać zaliczkę

  Wpłać zaliczkę w kwocie 400 zł. na konto ALE Studio Łukasz Gutowski 61 1140 2004 0000 3502 7861 2702. W tytule podaj nazwę Półkolonie TUS oraz imię i nazwisko Twojego dziecka

  Zaliczkę zwracamy w 100% o ile po spotkaniu z psychologiem okaże się, że dziecko nie powinno odbywać terapii grupowej lub z powodu niemożności zorganizowania Półkolonii ze względów prawnych (Covid-19).

 • 3

  Spotkaj się Online z psychologiem

  Po odnotowaniu wpłaty zaliczki, zadzwonimy do Ciebie, aby umówić Spotkanie Online z psychologiem. Rozmowa będzie trwać ok. 50 minut (koszt 100 zł. pobrany z zaliczki). Ma ona na celu zweryfikowanie zdolności dziecka do podjęcia terapii grupowej oraz zebranie informacji o potrzebach dziecka w zakresie umiejętności społecznych. Odbywa się bez obecności dziecka. W przypadku dzieci, które już znamy, rozmowa nie jest konieczna.

 • 4

  Do zobaczenia 17 sierpnia!

  Oczekuj na potwierdzenie przyjęcia dziecka oraz informacje organizacyjne o Półkoloniach. Nie zapomnij przywieźć dziecka na godzinę 8:30 17 sierpnia w wyznaczone miejsce 🙂

Zapisz dziecko