TUS dla najmłodszych

3-5 osobowe grupy socjoterapeutyczne z treściami Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku:

4-5 lat

PONIEDZIAŁKI, GODZ. 17:15

Czym jest TUS dla najmłodszych?

TUS dla najmłodszych to 3 – 5 osobowa grupa, w której nacisk kładziemy na integrację, wspólne zabawy i interakcje między dziećmi. Ucząc się zachowań społecznych i wchodzenia w grupę dzieci stopniowo nabierają coraz większej pewności siebie i budują poczucie własnej wartości. Na zajęciach dzieci mogą być wspierane przez rodzica. A całość moderuje psycholog. Dzięki profilowanym zajęciom, mniejszej ilości osób niż na zwykłym TUS, psycholog ma możliwość wejść w dłuższą relację z dzieckiem, przyjrzeć się mu, modelować zachowania, interweniować w sytuacjach konfliktowych. Przez modelowanie, rodzic również może przyjrzeć się i potem wykorzystywać warsztat psychologa w pracy z dziećmi, co jest poniekąd jedną z równie ważnych części tych zajęć, dzięki którym dzieci na codzień będą mogły doświadczać wsparcia rodziców w kontaktach społecznych z innymi dziećmi

Ostatnio często zgłaszają się do nas rodzice małych dzieci, którym polecono TUS.

Dzieci mają często wysoki iloraz inteligencji, są bardzo rozwinięte intelektualnie, a jednak mają często problem z wchodzeniem w grupę, mają trudności z nawiązywaniem relacji i wyrażaniem swoich emocji. Oczywiście jest to jeszcze naturalne i normalne w ich wieku, jednak czasem już w tym wieku widać, że już na tym etapie można wesprzeć dziecko w rozwoju umiejętności emocjonalnych i społecznych.

Czym jest TUS dla najmłodszych?

TUS dla najmłodszych to 3 lub 4 osobowa grupa, w której nacisk kładziemy na integrację, wspólne zabawy i interakcje między dziećmi. Ucząc się zachowań społecznych i wchodzenia w grupę dzieci stopniowo nabierają coraz większej pewności siebie i budują poczucie własnej wartości. Na zajęciach dzieci mogą być wspierane przez rodzica. A całość moderuje psycholog. Dzięki profilowanym zajęciom, mniejszej ilości osób niż na zwykłym TUS, psycholog ma możliwość wejść w dłuższą relację z dzieckiem, przyjrzeć się mu, modelować zachowania, interweniować w sytuacjach konfliktowych. Przez modelowanie, rodzic również może przyjrzeć się i potem wykorzystywać warsztat psychologa w pracy z dziećmi, co jest poniekąd jedną z równie ważnych części tych zajęć, dzięki którym dzieci na codzień będą mogły doświadczać wsparcia rodziców w kontaktach społecznych z innymi dziećmi

Gwarantujemy.

 
  • Opiekę psychologa na zajęciach
  • Stałą, małą grupę 3-5 dzieci
  • Bezpłatne konsultacje z psychologiem w trakcie i po zakończeniu treningu
  • Podcast “Odważne i bezpieczne dziecko” – cykl krótkich (ok. 10 – 15 min) wykładów. Podcastu można spokojnie słuchać w samochodzie, przy wykonywaniu obowiązków domowych etc.
  • Zniżkę dla dzieci kontynuujących TUS w kolejnym semestrze
  • Zniżkę dla rodzeństwa

Prowadzący

Renata Szulc

Psycholog

Wspieram rozwój poprzez relację. Towarzyszę w odkrywaniu świata i siebie słuchając i akceptując dziecięce emocje. Stwarzam przestrzeń do tego, aby dziecko zauważyło emocje, które przeżywa, potrafiło je nazwać oraz wyrazić. 

 

Pomagam dzieciom nauczyć się takiego radzenia sobie z konfliktami, które daje satysfakcję i zarazem nie czyni krzywdy innym.

Wsparcie

Łukasz Gutowski

Psycholog

Informacje organizacyjne

Start grupy następuje po ukształtowaniu się grupy zgodnej wiekowo i z potrzebami. Grupa może liczyć 3-5 dzieci. Na zajęcia mogą przychodzić rodzice. Zajęcia prowadzi jeden psycholog. Grupa jest zamknięta, co oznacza, że do grupy nie dołączają nowe osoby po rozpoczęciu.

Czas trwania i terminy zajęć

Cykl w semestrze zimowy 2023/24 obejmuje 15 godzinnych spotkań.

Spotkania odbywać się będą co tydzień w poniedziałki lub czwartki

o godzinie 17:45.

Cena za cykl

1550 zł.

(w cenie cyklu 15 spotkań oraz rozmowa z psychologiem)

Jak wyglądają zajęcia TUS?

Przykładowy odcinek Podcastu o TUS dla dzieci 5-15 lat przygotowanego przez naszych psychologów. W przypadku dzieci w wieku 4-5 jest to bardziej grupa socjoterapeutyczna z treściami TUS.

Opłaty

Opłata dzieli się na opłatę wpisową oraz płatność. Więcej informacji o sposobie płatności i o płatnościach znajdziesz w regulaminie opłat.

Zapisz dziecko

Przed rozpoczęciem zajęć wymagana jest rozmowa rodzica z psychologiem na temat dziecka i jego potrzeb. Koszt tego spotkania wynosi 100 zł. Kwota ta jest odliczana z ceny zajęć w przypadku dołączenia dziecka do grupy.

Zarezerwuj miejsce i uzyskaj więcej informacji

Możesz też zadzwonić po numer +48 22 484 22 55 (telefon czynny w godzinach pracy), lub napisać na adres recepcja@krokus.waw.pl, aby zarezerwować miejsce lub uzyskać więcej informacji odnośnie grup na TUS dla najmłodszych.