Trening Umiejętności
Społecznych

CYKL 12 SPOTKAŃ DLA DZIECI W WIEKU 5 – 15 LAT
Zajęcia grupowe przeznaczone zarówno dla dzieci, które:
 • pragną wzmocnić swoje umiejętności w zakresie kompetencji społecznych
 • dla osób nieśmiałych
 • przejawiających zachowania agresywne
 • mają trudności z włączeniem się w grupę, przestrzeganiem norm społecznych lub adaptacją do nowych sytuacji
Otwarte zapisy
2 sem. 2023/24

Trening Umiejętności Społecznych

CYKL 12 SPOTKAŃ (po 1,5 godz.)DLA DZIECI W WIEKU 5 – 15 LAT
Zajęcia grupowe przeznaczone zarówno dla dzieci, które pragną wzmocnić swoje umiejętności w zakresie kompetencji społecznych, dla osób nieśmiałych, przejawiających zachowania agresywne oraz takich, które mają trudności z włączeniem się w grupę, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji.

Czym wyróżniają się nasze TUS’y?

 

 

  • Patrzymy na dziecko jako na osobę z różnymi, indywidualnymi cechami i potrzebami.
  • Posiadając już wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnych grup, idziemy za dzieckiem, obserwujemy i dostosowujemy nasze zajęcia do różnych potrzeb.
  • Patrzymy na dziecko całościowo, uwzględniając środowisko, w którym rośnie i idąc za jego potrzebami w ujęciu systemowym
  • Rozumiemy trening umiejętności społecznych jako miejsce do budowania relacji i podejścia pełnego szacunku i zrozumienia. 
  • Zależy nam na porozumieniu w duchu porozumienia opartego na empatii
  • Wiele miejsca na naszych zajęciach zajmują emocje i potrzeby jako punkt wyjścia do zrozumienia relacji w domu, szkole i wśród rówieśników. 
  • Nasze TUS’y ewoluują wraz z nami i są skrojone do potrzeb zarówno dzieci ze szczególnymi potrzebami jak i tych, które chcą po prostu wzmocnić swoje kompetencje i nawiązywać pełniejsze relacje z innymi ludźmi
  • Każdy z naszych specjalistów prowadzących TUS posiada certyfikat TUS jak i Treningu Zastępowania Agresji oraz Zastępowania Złości i Wnioskowania moralnego, co sprawia że na bieżąco dostosowujemy program do tego, co jest najbardziej potrzebne
  • Obecność psychologa dziecięcego lub doświadczonego pedagoga, który może zaopiekować wszystkie emocje sprawia, że jest to bardzo bezpieczne i naturalne miejsce do procesu nauki i rozwoju
  • Na naszych TUS’ach ważna jest dla nas autentyczność prowadzących, ciepło i humor. To właśnie sprawia, że atmosfera naszych zajęć jest wyjątkowa.

Jak wyglądają zajęcia TUS?

Przykładowy odcinek Podcastu przygotowanego przez naszych psychologów:

Cena

CENA za całość: 1290 zł.

+ 150 zł. konsultacja poprzedzająca zajęcia (30-45 min.)

 

Przy wpłacie zaliczki do 10 lutego 2021 całość opłaty wynosi 999 zł.!

RABATY

 • 100 zł. zniżki, gdy dziecko miało już z nami zajęcia
 • 100 zł. zniżki dla rodzeństwa

Miejsca

Warszawa Wilanów

Krokus - miejsce rozwoju dziecka i rodziny

ul. Rzeczpospolitej 4/70

 

Warszawa - Ursynów

Collegium Verum

ul. Marii Grzegorzewskiej 10, 02-778 Warszawa

 

Konstancin-Jeziorna

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mikroszkoła Konstancin

ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego 5

Trening

Czas trwania zajęć


12 spotkań po 1,5 godziny / 1 raz w tygodniu


Termin zajęć


Zajęcia będą odbywały się co tydzień, popołudniami i w sobotę w wybranych przez Państwa lokalizacjach. Staramy się zaproponować Państwu termin zgodny z Waszymi preferencjami.

Grupa

Ukształtowanie się grupy

Zgłoszenia przyjmujemy cały rok. Start grupy następuje po ukształtowaniu się grupy zgodnej wiekowo i z potrzebami.

Liczba dzieci w grupie

W grupie może być ok. 5-8 dzieci dopasowanych pod względem wieku: 5-6, 7-9, 10-12(13), oraz 13 - 15 lat i potrzeb. Każdą grupę prowadzi dwóch certyfikowanych trenerów TUS. W każdej grupie jednym z trenerów jest psycholog.

Gwarantujemy.

 
 • 12 spotkań po 1,5 godziny
 • Obecność psychologa na zajęciach
 • Małe grupy (do 8 osób)
 • Przynajmniej dwóch trenerów TUS obecnych na zajęciach (w niektórych grupach są jest jeszcze więcej osób wspierających)
 • Podcast “Odważne i bezpieczne dziecko” – cykl krótkich (ok. 10 – 15 min) wykładów. Podcastu można spokojnie słuchać w samochodzie, przy wykonywaniu obowiązków domowych etc.
 • Zniżkę dla dzieci kontynuujących TUS w kolejnym semestrze
 • Zaświadczenie o odbyciu przez dziecko TUS
 • 10% zniżki dla rodziców na nasze warsztaty i wykłady
 • Bezpłatną konsultację w trakcie lub po zajęciach TUS

Dlaczego my?

Atmosfera naszego zespołu jest nietuzinkowa. Działamy autentycznie, z ciepłem i humorem. Widzimy jak dzieci działają w grupie i potrafimy podjąć działania, które sprawiają, że potrafią sobie poradzić w przeróżnych sytuacjach społecznych. Dostrzegamy jak nierzadko zdolni młodzi ludzie chcą, ale nie potrafią do końca sprawić, aby inni ich zaakceptowali. Chcemy więc uzbroić ich w narzędzia, które pozwolą na sprawne funkcjonowanie wśród rówieśników, a w przyszłości w rodzinie, pracy lub społeczności lokalnej.

Kasia Kowalczyk

Pedagog

 

 Jako pedagog pracujący w szkole integracyjnej mam bogate doświadczenie pracy z dziećmi mającymi deficyty w zachowaniach prospołecznych. Na przestrzeni wielu lat, widziałam jak bardzo młodzi ludzie potrafią się zmienić, kiedy daje się im szansę i profesjonalną pomoc psychologów, pedagogów podpartą współpracą z rodzicami.

Katarzyna Reguła

Psycholog

Jestem absolwentką psychologii na UKSW. Choć od dawna interesuje mnie psychogeriatria, to ogromną radość czerpię z pracy z dziećmi i nastolatkami. Pasjonuję się muzyką, fotografią i ogólnie tworzeniem. Właściwie codzień odkrywam, jak cenna i terapeutyczna dla człowieka potrafi być twórczość – zarówno cudza, jak i (a czasem szczególnie) ta własna.

Łukasz Gutowski

Psycholog

 

Jako psycholog społeczny prowadząc Trening Umiejętności Społecznych dbam szczególnie o to, aby dzieci miały wiarę w siebie i dzięki temu weszły z wszelkim możliwym zaangażowaniem w realizację treści warsztatów. Potrafię rozładować napięcie humorem i sprawić, aby każda dziewczyna lub chłopak poczuli się dobrze w grupie. Zwłaszcza tych ostatnich utwierdzam w przekonaniu, że praca nad umiejętnościami społecznymi, to nie babska domena, tylko męskie kroki ku dojrzałości 🙂

Ela Ambrozik

Pedagog

 

Pogodne, nieśmiałe, rozbrykane czy spokojne – każde dziecko jest
wyjątkowe i każde nosi w sobie ukryty potencjał.
Z ogromną przyjemnością obserwuję, jak w sprzyjających warunkach
treningów dzieci wchodzą w satysfakcjonujące relacje z rówieśnikami i
odkrywają swoje zdolności.

Jesteśmy partnerem Uniwersytetu SWPS i od kilku lat mamy otwarty program stażowy dla studentów. Studenci na naszych zajęciach wspierają swoim zaangażowaniem, służą poradami i uczą się od nas jak prowadzić zajęcia z dziećmi.

Trening Zastępowania Agresji (TZA)

Roczny cykl warsztatów dla dzieci w wieku 11-15 lat. W tej samej grupie przez cały rok. TZA zawiera w sobie trening umiejętności społecznych (TUS), kontroli złości oraz wnioskowania moralnego.

TUS dla najmłodszych

3-5 lat

To 3-4 osobowe grupy socjoterapeutyczne z treściami Treningu Umiejętności Społecznych, w których nacisk kładziemy na integrację, wspólne zabawy i interakcje między dziećmi. Ucząc się zachowań społecznych i wchodzenia w grupę dzieci stopniowo nabierają coraz większej pewności siebie i budują poczucie własnej wartości. Dzięki profilowanym zajęciom, mniejszej ilości osób niż na zwykłym TUS, psycholog prowadzący zajęcia ma możliwość wejść w dłuższą relację z dzieckiem, przyjrzeć się mu, modelować zachowania, interweniować w sytuacjach konfliktowych. Przez modelowanie, rodzic również może przyjrzeć się i potem wykorzystywać zdobytą wiedzę w pracy z dziećmi.

Warsztaty Zimowe
z Treningiem Umiejętności Społecznych

W tę zimę zapraszamy dzieci na magiczny, zimowy czas odskoczni, nauki umiejętności społecznych i zabawy!

ograniczona liczba miejsc

Jak zgłosić dziecko?

 1. Wpisz i wyślij nam w formularzu poniżej dane swoje i dziecka

 2. Po zgłoszeniu otrzymasz e-maila z potwierdzeniem zgłoszenia, a my skontaktujemy się, aby potwierdzić, że dla Twojego jest miejsce w grupie oraz umówić na rozmowę z psychologiem, podczas której psycholog będzie chciał dowiedzieć się więcej o potrzebach Twojego dziecka.

 3. Wpłać opłatę wpisową. Jest ona dla nas informacją, że dla Twojego dziecka na pewno jest miejsce w grupie.

 4. Dostaniesz wiadomość z potwierdzeniem dołączenia do grupy i dokumentami

Zasady rozliczania, odwoływania i rezygnacji z zajęć opisane są w naszym regulaminie.

Zarezerwuj miejsce i uzyskaj więcej informacji​

Zadzwoń +48 22 484 22 55 (telefon czynny w godzinach pracy 13:30 – 19:00 lub w okresie ferii 10:00-14:00), lub napisz pod adres recepcja@krokus.waw.pl, aby uzyskać więcej informacji.

lub zapisz dziecko i oczekuj na więcej informacji