Trening Umiejętności Społecznych

CYKL 12 SPOTKAŃ TERAPII GRUPOWEJ DLA DZIECI W WIEKU 4 – 15 LAT

 

ZAPISY OTWARTE !

Wilanów, Mokotów, Konstancin-Jeziorna

Trening Umiejętności Społecznych

CYKL 12 SPOTKAŃ (po 1,5 godz.) TERAPII GRUPOWEJDLA DZIECI W WIEKU 4 – 15 LAT

 

OTWARTE ZAPISY NA WRZESIEŃ 2020!

Wilanów, Mokotów, Konstancin-Jeziorna

Device Frame

Czym jest TUS?


To zajęcia grupowe przeznaczone zarówno dla dzieci, które pragną wzmocnić swoje umiejętności w zakresie kompetencji społecznych (również z diagnozą ZA, ADHD). Pomocne też są dla osób agresywnych, nieśmiałych, takich które mają trudności z włączeniem się w grupę, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji.


Praca nad zmianą zachowań z niewłaściwych na społecznie pożądane odbywa się za pomocą ściśle zaprogramowanego i zaplanowanego sposobu. Podczas treningu ćwiczymy umiejętności deficytowe dla osób w danej grupie.


Dlatego przed rozpoczęciem zajęć ważne jest rozpoznanie niepożądanych zachowań. Służy temu indywidualne spotkanie – podczas rozmowy z rodzicami/opiekunami określamy te potrzeby.

Umiejętności,

których jest około 60 (ich ilość jest uzależniona od wieku trenujących dzieci), podzielone są na następujące bloki:

 • 1) Podstawowe umiejętności prospołeczne

  m.in.: słuchanie, rozpoczynanie rozmowy, itd.

 • 2) Nauka zastosowania podstawowych umiejętności prospołecznych

  proszenie o pomoc, przyłączanie się do zabawy, do grupy, itd.

 • 3) Umiejętności emocjonalne

  znajomość własnych uczuć, wyrażanie swoich uczuć, rozumienie uczuć innych osób, itd.

 • 4) Alternatywne umiejętności wobec agresji

  proszenie o pozwolenie, dzielenie się czymś, pomaganie innym, negocjowanie, itd.

 • 5) Umiejętność radzenia sobie ze stresem

  Składanie skargi, odpowiadanie na skargę, radzenie sobie ze wstydem (zakłopotaniem), itd.

 • 6) Umiejętność planowania

  decydowanie o podjęciu działań, ustalenie przyczyny problemu, wyznaczenie celu, określanie swoich możliwości, itd.

Odważne i bezpieczne dziecko - podcast o Treningu Umiejętności Społecznych dla Rodziców
Zapisując dziecko na TUS'y z nami, otrzymujecie pakiet potrzebnej wiedzy!
"Odważne i bezpieczne dziecko" to przygotowany przez naszych psychologów podcast obejmujący cykl umiejętności społecznych. W każdym odcinku omawiamy inną umiejętność społeczną i opisujemy jak można nad nią z dzieckiem pracować. Podcast jest świetnym uzupełnieniem treści naszych TUS'ów dla Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia.

Posłuchaj nas:

Co otrzymują opiekunowie w ramach TUS?

 
 • Bezpłatną kwalifikację z psychologiem przed zajęciami! (w innych miejscach zwykle płatne dodatkowo)
 • Bezpłatne konsultacje z psychologami i trenerami w trakcie i po zakończeniu treningu
 • Podcast “Odważne i bezpieczne dziecko” – cykl krótkich (ok. 10 – 15 min) wykładów dobranych pod umiejętności, nad którymi w danym momencie pracujemy z dzieckiem za zajęciach. Podcastu można spokojnie słuchać w samochodzie, przy wykonywaniu obowiązków domowych etc.
 • Planujemy również wykłady wspierające umiejętności wychowawcze
 • Przynajmniej dwóch pełnoprawnych terapeutów obecnych na zajęciach
 • Zniżkę dla dzieci kontynuujących TUS w kolejnym semestrze
 • Zaświadczenie o odbyciu przez dziecko TUS

Cena

CENA REGULARNA: 1040 zł.

 

Cena obejmuje spotkanie z psychologiem, które należy odbyć przed rozpoczęciem zajęć.

 

RABATY

 • 10% zniżki, gdy dziecko miało już z nami zajęcia
 • 10% zniżki dla rodzeństwa

Miejsce

Warszawa Wilanów

Nasze miejsce
ul. Sarmacka 17/83

Warszawa Mokotów

Przedszkole Lolek
ul. Kalatówki 26

Konstancin-Jeziorna

Jedna ze szkół podstawowych

Trening

Czas trwania zajęć


12 spotkań po 1,5 godziny / 1 raz w tygodniu


Termin zajęć


Zajęcia będą odbywały się co tydzień, popołudniami i w sobotę w wybranych przez Państwa lokalizacjach. Staramy się zaproponować Państwu termin zgodny z Waszymi preferencjami.

Grupa

Ukształtowanie się grupy

W okresie 1 sierpień - 15 października 2020 r. zbieramy zgłoszenia do grup, które ruszą jeszcze w tym semestrze. Start grupy następuje po ukształtowaniu się grupy zgodnej wiekowo i z potrzebami. Im szybsze zgłoszenie - tym bardziej dopasowana grupa pod względem potrzeb dziecka.

Liczba dzieci w grupie

 

W grupie może być ok. 6 dzieci dopasowanych pod względem wieku: 4-6, 7-9, 10-12(13), oraz 13 - 15 lat i potrzeb.

Każdą grupę prowadzi dwóch trenerów: Łukasz, Ania, Kasia lub Magda

Spotkanie z psychologiem

Przed uruchomieniem zajęć psycholog spotka się z opiekunem (może być to spotkanie online). Spotkanie ma na celu zweryfikowanie zdolności dziecka do podjęcia terapii grupowej oraz zebranie informacji o potrzebach dziecka w zakresie umiejętności społecznych. Odbywa się bez obecności dziecka i jest obowiązkowe dla opiekunów dzieci, których nie znamy. Opiekunowie dzieci, które znamy (wcześniej chodziły już na nasze zajęcia) mają rabat w wysokości 100 zł. na cały kurs.

O prowadzących

Jesteśmy psychologami i pedagogami, którzy od początku chcieli pracować z dziećmi i młodzieżą, docierając do nich z ciepłem i humorem. Widzimy jak dzieci działają w grupie i potrafimy podjąć działania, które sprawiają, że potrafią sobie poradzić w przeróżnych sytuacjach społecznych. Dostrzegamy jak nierzadko zdolni młodzi ludzie chcą, ale nie potrafią do końca sprawić, aby inni ich zaakceptowali. Chcemy więc uzbroić ich w narzędzia, które pozwolą na sprawne funkcjonowanie wśród rówieśników, a w przyszłości w rodzinie, pracy lub społeczności lokalnej.

Łukasz Gutowski

Psycholog

 

Jako psycholog społeczny prowadząc Trening Umiejętności Społecznych dbam szczególnie o to, aby dzieci miały wiarę w siebie i dzięki temu weszły z wszelkim możliwym zaangażowaniem w realizację treści warsztatów. Potrafię rozładować napięcie humorem i sprawić, aby każda dziewczyna lub chłopak poczuli się dobrze w grupie. Zwłaszcza tych ostatnich utwierdzam w przekonaniu, że praca nad umiejętnościami społecznymi, to nie babska domena, tylko męskie kroki ku dojrzałości 🙂

Ania Rogalska

Psycholog

 

Bogate doświadczenie psychologa dzieci i młodzieży pozwala mi dobrze rozumieć problemy małych ludzi i wzmacniać ich zdolność do wprowadzania w życie nowych umiejętności społecznych.

Nieustannie podnosimy swoje kompetencji uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach psychologicznych, dzięki czemu możemy do naszej pracy wnosić nowe pomocne dla rozwoju dzieci rzeczy a łącząc dwie specjalizacje psychologii: kliniczną – indywidualne spojrzenie na człowieka i społeczną – spojrzenie na człowieka przez pryzmat grupy czy społeczeństwa, podczas warsztatów mamy możliwość spojrzeć w sposób całościowy na rozwój i problemy Waszych dzieci aby w sposób jak najbardziej kompleksowy pomóc im poradzić sobie z problemami i umożliwić im jak najpełniejszy rozwój kompetencji społecznych.

Magda Kluczyńska

Pedagog

 

Pracując z dziećmi staram się rozpoznawać ich potrzeby i wychodzić im naprzeciw, wspierać w odkrywaniu świata, aktywnie spędzać czas. Chcę, żeby dzieci, spędzając czas ze mną miały możliwość rozwoju zgodnie ze swoimi potrzebami, odkrywania świata i czerpania z tego radości.

Kasia Kowalczyk

Pedagog

 

 Jako pedagog pracujący w szkole integracyjnej mam bogate doświadczenie pracy z dziećmi mającymi deficyty w zachowaniach prospołecznych. Na przestrzeni wielu lat, widziałam jak bardzo młodzi ludzie potrafią się zmienić, kiedy daje się im szansę i profesjonalną pomoc psychologów, pedagogów podpartą współpracą z rodzicami.

Jak zgłosić dziecko?

 • 1

  Podaj dane dziecka

  Podaj nam dane swoje i dziecka w formularzu poniżej. Aby uzyskać więcej informacji organizacyjnych, skontaktuj się z nami za pomocą telefonu 730 105 855 lub e-maila krokus.waw@gmail.com.

  Ilość miejsc na Półkoloniach jest ograniczona

 • 2

  Wpłać zaliczkę

  Wpłać zaliczkę w kwocie 300 zł. na konto ALE Studio Łukasz Gutowski 61 1140 2004 0000 3502 7861 2702. W tytule wpisz: "TUS oraz imię i nazwisko Twojego dziecka"

  Jeśli po spotkaniu z psychologiem okaże się, że dziecko nie powinno odbywać terapii grupowej, zwrócimy Ci 200 zł., a 100 zł. zostawimy sobie ze względu na czas poświęcony na spotkanie z psychologiem.

 • 3

  Spotkaj się z psychologiem

  Po odnotowaniu wpłaty zaliczki, zadzwonimy do Ciebie, aby umówić Spotkanie z psychologiem. Może być to również spotkanie Online. Rozmowa będzie trwać ok. 50 minut.

Zapisz dziecko

Preferowana lokalizacja*